Jabłka wspomagają pracę jelit


jabłkaJabłka pomagają na zaparcia

Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka (przysłowie angielskie). Jest w nim dużo prawdy. Jabłko jest bowiem pełne wartościowych składników odżywczych: witamin, minerałów, błonnika i barwników.

Uwaga! Zjedzenie choćby jednego jabłka dziennie pomoże Ci się odchudzić, obniżyć cholesterol, wspomóc leczenie cukrzycy, zmniejszyć ryzyko rozwoju wielu innych chorób, ale przede wszystkim zapobiec zaparciom 🙂

Jabłko w walce z zaparciami

Jabłkowy błonnik zwiększa ilosć tzw. dobrych bakterii w przewodzie pokarmowym, m.in. Clostridiales i Bacteroides. Kiedy znajdą się one w jelicie grubym, usprawniają trawienie i wspomagają przemianę materii.

Uwaga! Duża ilosć rozpuszczalnego błonnika zapobiega też wzrostowi ciśnienia w okolicach miednicy, co przeciwdziała zaparciom i hemoroidom.

Jedzenie jabłek łagodzi tez objawy zespołu jelita nadwarażliwego, który cechuje się m.in. naprzemiennymi zaparciami, biegunkami, wzdęciami i ostrymi, skurczowymi bólami brzucha.

Warto też wspomnieć tutaj o tym, ze dieta bogata w błonnik znacznie zmniejsza również ryzyko odkładania się kamieni żółciowych.

Jabłka wspomagają też odchudzanie

A to dlatego,że jednym z ich cennych składników jest florydzyna, która hamuje transport glukozy w przewodzie pokarmowym. Oprócz tego jabłka zawierają duże ilości kwasu ursolowego przyspieszającego spalanie kalorii.

Uwaga! Jabłka są tez bogatym źródłem falwonoli, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka trzustki. Zawierają też związki hamujące wzrost komórek nowotworowych wątroby, piersi i jelita grubego.

Ocet jabłkowy

Zawarty w nim kwas przyspiesza utlenianie kwasów tłuszczowych w wątrobie, co spowalnia narastanie tkanki tłuszczowej. Dodawaj go do sałatek.

Cydr

Przefermentowany sok z dojrzałych jabłek o zawartości alkoholu od 2 do 7%. Po przetworzeniu zachowuje swoje właściwości.

Pektyna do przetworów

Jest naturalnym zagęstnikiem do dżemów. zastępuje żelatynę. Kupisz ją w proszku w sklepach ze zdrową żywnością.

Czy to możliwe, żeby od długoletnich zaparć uwolnić się w 5 do 7 dni– NATURALNIE?

Kliknij i sprawdź»

Zdrowia życzę 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.