Zaparcia zaczynają się w buzi


jedzenieWolność od zaparć w 21 dni… – DZIEŃ 1

Komu w drogę, temu czas!

Tytuł tego wpisu mówi prawdę. Układ trawienny jest podzielony na etapy.

Pierwszy: gryzienie pokarmu.

Niemal w każdym procesie pierwszy etap jest decydujący.

Wyobraź sobie na przykład stawianie domu…

Tu pierwszy etap to przygotowanie zaprawy, która będzie trzymała cegły.

Jeśli zaprawa nie będzie wystarczająco gęsta i silna, dom się rozleci. Bez względu na to, jak dobrze wykonasz wszystko inne.

ZATEM DOSKONAŁE PRZEŻUWANIE KAŻDEGO KĘSA STANOWI PIERWSZY KROK NA DRODZE DO WOLNOŚCI OD ZAPARĆ

Po pierwsze: dokładne żucie mechanicznie rozbija stały i półstały kęs na lekkostrawną papkę. Żołądek i jelita nie mają zębów, dlatego nie rozbiją nawet ugotowanej marchewki. To fizjologiczny fakt.

Po drugie: dokładne żucie chemicznie rozbija pożywienie za sprawą enzymów trawiennych wydzielanych w jamie ustnej. (Jeśli kęs dobrze pogryziony, 80% węglowodanów, 15% tłuszczy i 5% białek trawi się już tu, w ustach.)

Po trzecie: dokładne żucie dostarcza informacji dla jelitowego układu nerwowego, dzięki której możliwe jest skuteczne rozpoznanie nadchodzącej substancji, a co za tym idzie — wydzielenie właściwych enzymów trawiennych dla wydajnego przetworzenia posiłku.

Z drugiej strony niedostateczne żucie powoduje, że frakcje pokarmu są zbyt duże i nie mogą zostać poddane wstępnemu trawieniu — po prostu zakleszczają się w jelitach!

Zamiast odżywiać, kawałki te stają się ciężarem dla przewodu pokarmowego, powodując niepotrzebne zużycie nabłonka i kosmków jelitowych.

Oraz najgorsze: te niestrawione kawałki zaczynają gnić w jelicie grubym, gdzie istnieją idealne warunki (temperatura i wilgotność) dla rozkładu, rozwoju patogenów i powstawania toksyn.

Białka i węglowodany z połkniętego jedzenia gniją w jelitach, póki nie opuszczą ciała przy wypróżnianiu.

Jeśli, dla przykładu, zew natury nachodzi raz na tydzień (gdzie raz na 3 dni oznacza zaparcia), wówczas powstałe toksyny przedzierają się do krwiobiegu przez siedem dób — dniem i nocą.

Stąd — niedokładne przeżuwanie oznacza postępujące i nieustanne samozatrucie.

Jeżeli proces ten trwa latami, nadmierna obecność toksyn manifestuje się pod postacią chorób i mocnych zabrudzeń na papierze toaletowym.

To potwierdzony fakt: całkowicie zdrowy człowiek nie potrzebuje ani kawałka papieru toaletowego ze względu na całkowity brak nienaturalnych zanieczyszczeń oraz dysbiozy.

Mądrze byłoby zatem pić codziennie napój, który pobudza aktywność jelit, aby na czas wyrzuciły z ciała te wszystkie substancje, niosące tak rozległe spustoszenie.

Nic prostszego — wsyp miarkę  Błonnika Primvitalnego do szklanki, zalej wodą i wypij po minucie, gdy lekko spęcznieje:

Błonnik witalny Błonnik Primvitalny na zaparcia»

Zwykle osoby go pijące chodzą na tron codziennie lub co drugi dzień. Cudownie, ponieważ to oznacza, że jelita właśnie zaczęły pracować właściwym rytmem — tak, jak zawsze powinny.

~Arkadiusz Czapla

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.